Ekoškola v prírode

EKOškola v prírode

 

      Evanjelická základná škola sa vybrala do školy v prírode. Prvý a druhý ročník mal program EKOškola v prírode s environmentálnym zameraním.

     EKOškolu v prírode sme absolvovali vo Veľkom Slavkove v MEMC Ichthys. Z našich prvákov a druhákov sa stali malí ochranári, ktorí na svoj ochranársky preukaz zberali každý deň novú nálepku. V pondelok z nich boli ochrancovia rastlín. Pre nepriazeň počasia sme nemohli absolvovať túru zo Štrbského Plesa k vodopádu Skok, ktorá mala byť v utorok, tak sme sa po Štrbskom Plese aspoň poprechádzali. Porozprávali sme sa o vzácnosti vody a boli z nás ochrancovia vôd. Streda bol deň o zvieratách. Prednáška o medveďovi hnedom, prehliadka Múzea tatranskej prírody v Tatranskej Lomnici a film o svišťovi vrchovskom tatranskom nám pripomenuli dôležitosť ich ochrany. Pri hre Ochranári si deti prakticky vyskúšali svoje vedomosti o prírode pri kvíze, triedili  odpad, zachraňovali ryby zo znečisteného rybníka a zachraňovali aj vajíčka ohrozeného vtáka. Vo štvrtok sme  nemohli ísť na túru na Hrebienok a Zamkovského chatu. Bol čas na mokrý variant. Hľadali sme poklad, maľovali na tričká logo EKOškoly, pripravovali masky na lesný karneval, spievali sme a rozprávali sme sa o dôležitosti ochrany nášho životného prostredia.  Napriek upršanému počasiu sme sa stali ochrancami prírody. No v piatok pri návšteve Evanjelického artikulárneho  kostola v Kežmarku sme predsa len museli skonštatovať, že Boh nám dal túto zem, aby sme mali domov a tak by sme sa mali o ňu aj starať ako o svoj dom. Malí ochranári sa utvrdili v tom, že Boh je náš ochranca.

     Po naplnení celého programu našej EKOškole odzvonilo a prišiel čas návratu. Vrátili sme sa plní zážitkov a dobrej nálady.

 

                                                                           Kolektív EKOučiteľov

Galéria: 
Organizačné zložky: 
Podkategória: 
Školský rok: