Zo života školy

Pre žiakov I.A triedy sa v dňoch 27. až 29. septembra 2019 konala Víkendovka.

Dňa 16. septembra 2019 na 2.-3. vyučovacej hodine sa v triedach II.A, VI.O a III.A, VII.O uskutočnila prednáška pre dievčatá na tému "Fetálny alkoholový syndróm".  Prednáška a následná diskusia boli zamerané na prevenciu  konzumácie alkoholu u dievčat v mladistvom veku. Prednášajúca pani Libová z RÚVZ sa snažila dievčatá upozorniť hlavne na skutočnosť, že konzumácia alkoholu   a s tým často-krát súvisiaceho neželaného tehotenstva, môže viesť k vážnemu poškodeniu vyvíjajúceho sa embrya a plodu.

V sobotu 14. septembra 2019 sa „vytrvalci – bežci“ z EKG stretli na Hlavnej ulici a zúčastnili sa perfektnej športovej akcie: 2.ročníka polmaratónu v srdci ŠARIŠA - PREŠOV HALF MARATHON. Je to  pohybová akcia, ktorá okrem športového výkonu a dobrého pocitu pretekára zo seba samého, prináša veľa zážitkov a dojmov. Tie zostávajú v srdci ako nezmazateľné emócie počas pretekov na trati aj v cieli.

Naša zostava: Mgr. Júlia Piatnicová, Mgr. Martin Joščák a študenti Ján Jurko (21 km) a Michal Sorger z II.A. Dúfame, že budúci ročník bude zostava našich bežcov početnejšia.

V piatok 13. septembra 2019 v čase od 17:00 do 22:00 sa konala Pizza párty a večerný amfiteáter EKG.

V piatok 13. septembra 2019 sa žiaci 1. a 2. ročníka v rámci účelového cvičenia  OŽAZ prešli na Kapušiansky hrad.

Vo štvrtok 5. septembra 2019 sa v knižnici školy konala členská schôdza Rodičovského združenia pri Evanjelickom kolegiálnom gymnáziu.Po skončení členskej schôdze sa konali triedne aktívy, na ktorých si rodičia zvolili triednych dôverníkov na tento školský rok.

V pondelok 2. septembra 2019 sme Slávnostnými službami Božími v Evanjelickom a.v. chráme Svätej Trojice otvorili školský rok 2019/2020.

Organizačné zložky: